Culture news
Login
 Your IP-address:
18.207.240.77
 Username:
 Password:

Access terms
Registration
Forgot password?
Interface
Contacts
 E-mail:
info@elibrary.lt
 Phone:
+370 5 248-1536
 Fax:
+370 5 248-1629
 Post address:
Zemaites st. 21, LT-03118
Vilnius, Lithuania
 Addresses of servers:
http://ebiblioteka.eu
http://ebiblioteka.net
http://ebiblioteka.org
http://ebiblioteka.com
http://e-biblioteka.eu
http://e-biblioteka.org
 Support service:
editor@elibrary.lt
Copyright
Counters
 CQ Counter:


   E-mail: info@elibrary.lt     Phone: (+370 5) 248-1536     Fax: (+370 5) 248-1629   
e-LIBRARY

Skelbimai

2020-04-02 Atsisakiusių remti Moksleivio biblioteką įmonių sąrašas.

Agrokoncerno grupė, UAB
Bendras finansavimas (SAVY), UAB
Bitė Lietuva, UAB
Circle K Lietuva, UAB
INTER RAO Lietuva, AB
YIT Lietuva, UAB
Jūrės medis, UAB
Kauno tiltai, AB
Klaipėdos Smeltė, AB
Lietuvos Respublikos Žemės ūkio rūmai
MAXIMA LT, UAB
Swedbank, AB
Å vietimo, mokslo ir sporto ministerija
Telia Lietuva, AB
Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija
Vilkyškių pieninė, AB
Volfas Engelman, AB

2020-03-20 eBiblioteka eLIBRARY.lt kviečia moksleivius karantino ir atostogų metu skaityti knygas Moksleivio bibliotekoje.
eLIBRARY.lt yra finansuojama privačių remėjų ir įmonių lėšomis.
Moksleivio biblioteką remia:
Klaipėdos nafta, AB
Rolijona, UAB
Transdaka, UAB


2017-09-28 LR Kutūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson savo sprendimu neskyrė finansavimo Mokslinei elektroninei bibliotekai eLibrary.lt plėtoti lietuvių išeivijos elektroninių išteklių biblioteką. Rekomendacinio pobūdžio komisijos sudėtis.
Biblioteka eLibrary.lt nuo 2004-12-02 finansuojama įstaigos ir privačių remėjų lėšomis.
LR Kutūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson savo sprendimu neskyrė finansavimo Mokslinei elektroninei bibliotekai eLibrary.lt plėtoti lietuvių išeivijos elektroninių išteklių biblioteką. Rekomendacinio pobūdžio komisijos sudėtis.
Biblioteka eLibrary.lt nuo 2004-12-02 finansuojama įstaigos ir privačių remėjų lėšomis.

2015-09-23 M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas pristato muzikinę-literatūrinę kompoziciją „Geismas gyventi“, skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 140-sioms gimimo metinėms paminėti Alantos dvare, Molėtų raj.

2014-10-28 M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kviečia pamatyti muzikos ir garsų spektalį „Dar penkios minutės nakties“ Varėnos viešojoje bibliotekoje.
Šiemet, rugpjūčio 12 d., minint Prezidento Antano Smetonos gimimo 138-ąsias metines, M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas organizuoja programos „Romansų vakaras“ pristatymą Prezidento Antano Smetonos vardo mokykloje-muziejuje (Užulėnio kaimas, Taujėnų seniūnija, Ukmergės rajonas). Tai bus penktasis renginys, kuris vykdomas edukacinio-kultūrinio-meninio projekto „Vakar ir visados“ rėmuose.
Daugiau informacijos

2013-09-22 M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas organizuoja Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 138-ąsias gimimo metines Druskininkų Jaunimo užimtumo centre.
M.K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas ir Visuomeninė organizacija „Platelių bendruomenė“ 2012 m. gruodžio 14 d. 17 val. Platelių gimnazijoje (Mokyklos g. 3, Plateliai, Plungės rajonas) pristato Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).
Daugiau informacijos

2012-11-07 Š.m. lapkričio 14 d. Lietuvos diabeto asociacija kviečia į renginius Pasaulinei diabeto dienai pazymeti.
Lietuvos diabeto asociacija kiekvienais metais kartu su kitais partneriais organizuoja renginius, skirtus Pasaulinei diabeto dienai (Lapkricio 14 d.) pazymeti. Siu renginiu tikslas - kuo daugiau informacijos suteikti visuomenei apie cukrinio diabeto rizika, pozymius, galimas komplikacijas ir galimybes joms isvengti bei, atliekant profilaktinius kraujo gliukozes tyrimus, laiku diagnozuoti liga.
Daugiau informacijos

2011-11-17 VGTU, Verslo vadybos fakultete, įvyks mokslinė konferencija tema CONTEMPORARY ISSUES IN BUSINESS, MANAGEMENT AND EDUCATION’ 2011.
Vilniaus Gedimino technikos universitete, Verslo vadybos fakultete, įvyks mokslinė konferencija tema CONTEMPORARY ISSUES IN BUSINESS, MANAGEMENT AND EDUCATION’ 2011. Šis straipsnis buvo skirtas šiai konferencijai , tačiau buvo atmestas dėl priežasčių įvardytų tekste anglų kalba. Toliau pateikiamas pranešimo tekstas ir atmetimo motyvai.

2011-06-10 eBiblioteka sveikina Lietuvos radiją 85-mečio jubiliejaus proga!
Lietuviško eterio istorija prasidėjo 1926-ųjų birželio 12-ąją Kaune žodžiais „Alio, alio, Lietuvos radijas, Kaunas“. Tik prabilęs Kauno radiofonas jau turėjo klausytojų – radijo abonentai iki tol klausydavosi užsienio radijo stočių. Pirmaisiais radijo gimimo metais radijo imtuvus turėjo apie 300 žmonių. Po poros metų radijo abonentų skaičius šalyje jau buvo 10 tūkst. ir kasmet vis augo.

2010-11-26 eBiblioteka sveikina Lenkijos lietuvių leidinį „Aušra“ su 50-mečio jubiliejumi!
eBiblioteka sveikina Lenkijos lietuvių leidinį „Aušra“ su 50-mečio jubiliejumi!

2010-06-22 M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas organizuoja renginį „Ankapinių paminklų simbolika Bernardinų kapinėse“. Vyks Bernardinų kapinėse, Vilniuje.

2009-06-11 M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas rengia muzikinį pavakarį “Neškit garbę” Bernardinų kapinėse
Labdaros ir paramos fondas „M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas“, savo veiklą pradėjęs 2006 m. balandžio 25 d., stengiasi atkreipti dėmesį į opią ir dar mažokai gvildenamą problemą Lietuvoje – kultūros paveldo objektų priežiūrą ir išsaugojimą.
Plačiau...

2009-05-07 Vilniaus teisės ir verslo kolegija rengia IV - ojo Lietuvos kultūros kongreso suvažiavimo Jaunimo konferencija "Pareiga Lietuvai"
Š. m. gegužės 7 d. 13.00 val. Vilniaus teisės ir verslo kolegijos konferencijų salėje (Laisvės pr. 58) vyks IV-ojo Lietuvos kultūros kongreso suvažiavimo Jaunimo konferencija „Pareiga Lietuvai“. Konferencijos tikslas – aptarti dabartinę Lietuvos kultūros būklę ir padėtį Europoje bei pasaulyje, įvardyti jaunimo kultūros prioritetus ir problemas, numatyti, kaip naujomis sąlygomis turėtų keistis strateginės jaunimo kultūros politikos kryptys antrojo Lietuvos vardo tūkstantmečio siekiams įgyvendinti, skatinti jaunimą sėkmingai konkuruoti, nuolat tobulėti, puoselėti ir išlaikyti savo kultūrą.

2009-05-07 Vilniaus teisės ir verslo kolegija rengia studentų ir jaunųjų mokslininkų konferenciją " Žmogaus teisių apsauga: nuo ribojimo link laisvės"
Š. m. gegužės 7 dieną 9. 00 val. Vilniaus teisės ir verslo kolegijoje (Laisvės pr. 58), 4 auditorijoje vyks studentų ir jaunųjų mokslininkų konferencija “Žmogaus teisių apsauga: nuo ribojimo link laisvės”. Renginyje dalyvaus Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, jaunieji mokslininkai ir dėstytojai, taip pat žmogaus teises ginančių valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, kuriems įdomi ir aktuali žmogaus teisių ir jų apsaugos tematika. Konferencijos metu bus nagrinėjami su žmogaus teisėmis ir jų apsauga susiję klausimai, keliamos žmogaus teisių ribojimo, valstybės institucijų ir jos pareigūnų daromų žmogaus teisių pažeidimų ir atsakomybės už pažeistas žmogaus teises, žmogaus teisių realizavimo link laisvės, žmogaus teisių gynimo ir kitos problemos.

2009-05-06 Vilniaus teisės ir verslo kolegija rengia konferenciją "Kaip pradėti verslą?"
Renginio tikslas – gerinti verslo įvaizdį, kolegijos studentus paskatinti imtis savo verslo, suteikti žinių apie tai, kaip pradėti verslą, skleisti informaciją apie valstybės paramą smulkiam ir vidutiniam verslui.
Plačiau...

2009-04-24 Vilniaus teisės ir verslo kolegija rengia konferenciją "Mano gyvenimo stilius!.. Koks jis?"
Vilniaus teisės ir verslo kolegija su Nacionaline tabako ir alkoholio kontrolės koalicija, Lietuvos žmogaus teisių lyga bei kitais partneriais 2009 m. balandžio 24 d. (penktadienį) 9.00 val. Vilniaus teisės ir verslo kolegijos konferencijų salėje (Laisvės pr. 58, Vilnius) organizuoja jaunimo konferenciją „Mano GYVENIMO STILIUS!.. KOKS jis?“
Plačiau...

2009-04-18 LPOAT rengia konferenciją, skirtą Europos pacientų teisių dienai paminėti
Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba š. m. balandžio 18 d. 10 – 14 val. viešbutyje ,,Klaipėda”, L. Stuokos–Gucevičiaus g. 1, Vilniuje, pirmą kartą organizuoja konferenciją, skirtą Europos pacientų teisių dienai paminėti. Konferencijos metu bus pristatomas 2009 m. Europos pacientų forumo pacientų manifestas Europos Parlamentui ir Europos Komisijai. Bus diskutuojama apie pacientų teises ir saugą Lietuvoje. Europos pacientų forumas atstovauja daugiau kaip 150 mln. visos Europos Sąjungos pacientų.

2009-04-16 Rengiama mokslinė konferencija „Wissenschaftliche Konferenz der Germanistikstudierenden 2009: Sprache und Literatur“
Š.m. balandžio 16 d. VU Filologijos fakultetas organizuoja studentų germanistų mokslinę konferenciją „Wissenschaftliche Konferenz der Germanistikstudierenden 2009: Sprache und Literatur“. Kviečiami dalyvauto studentai, rašantys semestrinį, bakalauro arba magistro mokslinį darbą, ir pristatyti savo mokslinius vokiečių kalbotyros ir literatūros tyrinėjimus.

2009-01-21 eBibliotekoje pristatomos projekto “Lietuvos Transporto lyderiai” metų nominacijos
Asociacija „Linava“ ir „Hansa lizingas“ pristato naują projektą Lietuvos transporto ir logistikos rinkoje „Transporto lyderiai “. Šių rinkimų tikslas – įvertinti ir atkreipti dėmesį į transporto ir logistikos sektoriaus lyderius. Ekspertai vienbalsiai sutaria, kad Lietuvos ekonomikos augimui lėtėjant, kaip niekada svarbu didesnį dėmesio skirti transporto sektoriaus veiklos efektyvumui gerinti, mat nuo šio sektoriaus labai priklauso ir kitų ekonomikos sričių raida.Kaip tik todėl „Linava“ kartu su „Hansa lizingu“ šiemet nusprendė inicijuoti visą transporto ir logistikos sektorių apimantį projektą „Transporto lyderiai“ ir taip parodyti visuomenei kasdien vis augančią šalies ekonomikoje šio sektoriaus svarbą.

2008-10-24 M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas rengia programą "Lietuvos partizanų dainos" Alantos dvare, Moletų raj.
M.K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, trečius metus tęsdamas labdaringų renginių ciklą „Nacionalinio paveldo išsaugojimui - aktyvi pilietinė iniciatyva“ bei paminėdamas Fondo dviejų metų veiklos sukaktį, kartu su Užupio bendruomene bei Adomo Mickevičiaus Lietuvos ir Lenkijos santykių rėmimo fondu surengė akciją, pakviesdamas visuomenę į Bernardinų kapinių tvarkymo talką.
Plačiau...

2008-10-07 Išrinkti Nacionalinio kokybės prizo konkurso laimėtojai
Š.m spalio 2 d. Kokybės taryba pie LR Ūkio ministerijos patvirtino 11-ojo Nacionalinio kokybės prizo konkurso rezultatus. Nacionalinį kokybės prizą šiemet laimėjo bendrovės „Kauno energetikos remontas“, „YARA Lietuva“ ir viešoji įstaiga Vilniaus teisės ir verslo kolegija. Mokslo įstaiga šiame konkurse apdovanojama pirmą kartą. Vilniaus teisės ir verslo kolegija – akredituota aukštoji mokykla, teikianti absolventams profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir profesinę kvalifikaciją. Studentai, baigę studijas ir įgiję profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, gali sėkmingai integruotis į darbo rinką, o gabiausieji – tęsti studijas šalies ar užsienio universitetų magistrantūrose.

2008-04-24 Panevėžio kolegijos Rokiškio filialas surengė konferenciją “Studijos ir asistentūra užsienyje: geroji patirtis”
Panevėžio kolegijos Rokiškio filialas kartu su Panevėžio kolegija, laikraščiu „Gimtasis Rokiškis“ ir VšĮ Baltijos visuomeniniu informacinių technologijų ir švietimo centras organizuoja respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Studijos ir asistentūra užsienyje: geroji patirtis“.
Konferencijos medžiaga

2008-04-17 Rengiama mokslinė konferencija “Wissenschaftliche Konferenz der Germanistikstudierenden 2008: Sprache und Literatur“
Š.m. balandžio 17 d. VU Filologijos fakultetas organizuoja kasmetinį studentų germanistų mokslinę konferenciją „Wissenschaftliche Konferenz der Germanistikstudierenden 2008: Sprache und Literatur“.
Konferencijos programa

2008-04-11 Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialas surengė konferenciją “Studentas-autorius, autorius-studentas”
Socialinių mokslų kolegija kartu su VšĮ Baltijos visuomeniniu informacinių technologijų ir švietimo centru, Žmogaus studijų centru, Lietuvos teismo ekspertizės centru, Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centru, Policijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos, Organizacija „Atviras kodas Lietuvai“ surengė tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Studentas – autorius, autorius – studentas“.
Konferencijos medžiaga

2008-04-09 Asociacija „LINAVA“ pristato Lietuvos vežėjų aktualijas
2006 m. spalio 4 d. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija “Linava”, įkurta 1991 m. vežėjų suvažiavime, atžymėjo savo 15 metų veiklos jubiliejų. Asociacija “Linava” vienija 1113 įmonių (iš jų 60 keleivinio transp.), kurios turi apie 15 000 tarptautiniams krovinių vežimams skirtų transporto priemonių bei 3 000 autobusų ir troleibusų. Įmonėse dirba apie 60 tūkst. darbuotojų.
2005 rugsėjį startavo krovininių vilkikų karavanas "Šilko kelias" maršrutu Pekinas – Astana-Maskva-Ryga-Vilnius-Varšuva-Berlynas-Briuselis. 12 tūkst. km atstumą įveikė Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos ir Kazachstano vežėjai. LPK konkurse "Lietuvos metų gaminys 2005" transporto paslaugų srityje logistinis projektas "Šilko kelias" įvertintas aukso medaliu.
Plačiau...

2008-04-02 LR VRM kartu su Policijos departamentu ir LSS asociacija pradeda kampaniją „Pastebėk gerą policininką“
Nuo šios, balandžio 2 dienos Vidaus reikalų ministerija kartu su Policijos departamentu ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija pradeda informacinę kampaniją „Pastebėk gerą policininką“. Šios akcijos globėjais sutiko tapti Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila, policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, Vilniaus Arkikatedros klebonas Ričardas Doveika ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Algis Strelčiūnas.
Plačiau...

2007-12-07 M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas rengia gyvos muzikos koncertą "Kelionė laiku su gitara"
M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas yra nekomercinė organizacija, organizuojanti kultūros ir švietimo renginius. Fondas, keliaudamas po Lietuvos dvarus ir kviesdamas žmones susipažinti su primirštais dvarais bei jų istorija, siekia atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros paveldo esamas problemas, skatina prisidėti visuomę prie Lietuvos istorijos paveldo išsaugojimo.
Plačiau...

2007-11-14 LDA organizuoja konferenciją „Cukrinio diabeto ir jo komplikacijų prevencija ir kontrolė. Vaikų cukrinis diabetas”
Lapkričio 14 d. 11 – 15 val. Vilniuje, Gedimino pr. 28/2, IV a. salėje Lietuvos diabeto asociacija organizuoja respublikinę konferenciją ,,Cukrinio diabeto ir jo komplikacijų prevencija ir kontrolė. Vaikų cukrinis diabetas”. Į konferenciją kviečiami visi diabetu sergantys ar šia liga besidomintys žmonės, jų šeimos nariai, gydytojai, slaugytojos, valdžios bei žiniasklaidos atstovai.
Kvietimas
Programa

2007-10-30 Kuriamas naujas lietuviškas filmas „Atsisveikinimas“
Lietuvoje kuriamas filmas „Atsisveikinimas“. Filmo režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris Tomas Donela.
“Atsisveikinimas” - tai istorija apie žmogaus susitaikymą su pačiu savimi, artimaisiais, gyvenimo pergalėmis ir pralaimėjimais. Pagrindinis filmo personažas Audrius (aktorius Dainius Kazlauskas), 35 metų jūrininkas, kapitono padėjėjas, genamas mirties nuojautos, paskutinį kartą išlipa į krantą. Kad susitiktų su tais, kurie jam rūpi, kuriuos jis myli, kad susitiktų atsisveikinti. Daug įvykių ir susitikimų, dramatiškų ir komiškų. Laiko lieka vis mažiau, artėja neišvengiamas finalas.
Pranešimas spaudai
Filmavimo grupė

2007-10-26 Tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija “Regioninės problemos: ekonomika, vadyba, technologijos 2007“. Klaipėda 2007 m. spalio 26 d.
2007 m. spalio 26 d. VšĮ Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje rengiama Tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija „Regioninės problemos: ekonomika, vadyba, technologijos“. Konferencijos tikslas – skatinti Vakarų Lietuvos regiono ir užsienio valstybių bendradarbiavimą, sprendžiant regionines problemas, skatinti mokslinę veiklą, supažindinti dalyvius su egzistuojančiomis problemomis bei pasiekimais, o taip pat siūlyti idėjas ir problemų sprendimų būdus.
Plačiau...

2007-10-17 XVI-asis Stasio Šimkaus tarptautinis chorų konkursas. Klaipėda 2007 m. spalio 17-21 d.
Šių metų spalio 17- 21 dienomis Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. - 4, Klaipėda) vyks Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas.
Kas du metus vykstantis ir jau trijų dešimtmečių patirtį turintis Tarptautinis Stasio Šimkaus chorų konkursas, gerai žinomas ne tik Klaipėdoje, Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Konkursas įtrauktas į Europos chorų konkursų ir festivalių rejestrą, informacija apie jį skelbiama prestižiniame Europos chorų sąjungos periodiniame žurnale “Europa Cantat”. Šis konkursas – vienintelis tokio rango tarptautinis chorų konkursas Lietuvoje, garsėjantis, kaip solidus konkursas, į kurį atrenkami aukšto profesionalaus ir meninio lygio žinomi Lietuvos ir užsienio kolektyvai. Šio konkurso vertinimo komisijos darbe dalyvauja žymūs ne tik Lietuvos, bet ir Europos chorvedžiai.
Plačiau...

2007-09-05 Informacija Lietuvos mokslo ir studijų centrams
Užsienio lietuvių rėmimo centras, siekdamas aktyvesnio užsienyje dirbančių tautiečių mokslininkų bei Lietuvos mokslo centrų bendradarbiavimo, pasinaudojant trumpalaikių mokslinių vizitų galimybėmis, pratęsia paraiškų priėmimo laikotarpį iki lapkričio 1 d., o galimų vizitų trukmę – iki 2008 m. vasario 29 d.
Plačiau...

2007-05-10 Policijos Departamento rengiami konkursai. Geriausių pareigūnų nominacijos
Policijos departamentas kiekvienais metais organizuoja konkursus išaiškinti ir įvertinti geriausių viešosios policijos pareigūnų nuopelnus. 2003 metai buvo surengtas „Geriausio šalies viešosios policijos pareigūno konkursas“, 2004 metais: „Metų šerifas“, „Geriausias šalies viešosios policijos pareigūnas“, „Seklys morka“ ir „Auksinė plunksna“. 2005 metais surengtas „Geriausio šalies viešosios policijos pareigūno konkursas“ ir premijuoti Šauniausi policininkai naujais tarnybiniais automobiliais.
Plačiau...

2007-03-07 Seminaras „Šventės ir bendruomeniškumo ugdymas“
Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, atsižvelgdamas į Bendruomenių išreikštą poreikį gauti išsamią informaciją kaip metodiškai pasiruošti 2007 ir 2009 metų dainų šventėms, kartu su Lietuvos liaudies kultūros centru ir Kultūros darbuotojų tobulinimosi centru organizuoja kultūros seminarą „Šventės ir bendruomeniškumo ugdymas“ Lietuvių Bendruomenių atstovams.
Į seminarą atvyksta Bendruomenių atstovai iš 17 pasaulio šalių. Seminaro pagrindinė tema – Dainų šventė: užsienio lietuvių meno kolektyvų pasirengimas ir dalyvavimas Lietuvos ir pasaulio lietuvių dainų šventėse Lietuvoje, Lietuviškos kultūros reprezentavimas užsienyje per Lietuviškų dainų ir šokių šventes, organizavimas ir dalyvavimas jose.
Programa

Kvietimas

2007-02-15 “Europos vartotojų centras” teikia patarimus vartotojams
Europos Sąjungoje vyksta laisvas prekių ir paslaugų judėjimas. Išaugo prekių ir paslaugų pasiūla, padažnėjo išvykos į užsienį, plinta prekyba internete. Vis dažniau mūsų šalies piliečiai prekes ir paslaugas perka ne tik Lietuvoje. Vis daugiau užsieniečių perka pas mus ar naudojasi paslaugomis čia, Lietuvoje.
Europos vartotojų centrai veikia 25 Europos Sąjungos šalyje, taip pat Norvegijoje ir Islandijoje. Jie visi sudaro tinklą ir, gindami vartotojų teises, glaudžiai bendradarbiauja tarpusavyje.
Europos vartotojų centras Lietuvoje įsteigtas Europos Komisijos ir Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos prie Teisingumo ministerijos susitarimu.
Plačiau...

2007-01-09 Konkursas “Padovanok Lietuvai viziją”
Š. m. sausio 9 d. apdovanoti geriausi konkurso “Padovanok Lietuvai viziją” darbai. Projektas „Ateities žmogaus, visuomenės, valstybės, žmonijos universalios vizijos kūrimas.“ buvo kuriamas labai trumpą laiką – 2005 m. birželio 19 d., nuo 7.05 iki 13.05. Tai yra koncentruotas darbas, kuriuo buvo siekiama aiškiau, glausčiau išdėstyti mintis, apibrėžti aktualiausius darbus.
Konkurso organizatoriai: Savaitraštis ‚Atgimimas“, Portalas „DELFI“ ir LRT.
Vertinimo komisija: verslininkas Robertas Dargis, portalo “Delfi” vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė, filosofas Alvydas Jokubaitis, savaitraščio “Atgimimas” žurnalistas Stanislovas Kairys, ekonomistė Elena Leontjeva, ekonomistas Gitanas Nausėda, žurnalistas Romas Sakadolskis, alpinistas Vladas Vitkauskas ir verslininkas Antanas Zabulis.
Plačiau...

2007-01-08 Policijos Departamentas pateikia patarimus kaip apsisaugoti ir apsaugoti savo turtą įvairiais atvėjais.
Policija nuolat rūpinasi, kad gyvenimas mūsų šalyje taptų kuo saugesnis, kad kiekvienas žmogus, gyvenantis tiek mieste, tiek kaime, būtų tikras, jog jo užgyventas turtas netaps sukčių, plėšikų grobiu.
Kruopščiai analizuodami kiekvieną apiplėšimo, vagystės, sukčiavimo atvejį, mes ieškome naujų techninių ir organizacinių priemonių, kaip geriau apsaugoti žmogų, jo turtą, kaip pagerinti visuomenei teikiamų paslaugų kokybę. Daug dėmesio skiriame apylinkių inspektorių darbui, siekiame, kad jie taptų tų pačių bendruomenių nariais.
Plačiau...

2006-09-17 Kvietimas į VII-ąjį tarptautinį vargonų muzikos festivalį š.m. rugsėjo 21 d. Rokiškyje.
Šiemet septintą kartą Rokiškyje vyks tarptautinis vargonų muzikos festivalis, skirtas pirmosios vargonų mokyklos Rokiškyje įkūrėjui čekų muzikui Rudolfui Lymanui. Prieš 120 metų su paskutiniąja Rokiškio grafiene Pšezdzeckiene čekas pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo mokyti gabesniuosius muzikos. Taip atsirado Grafiškoji muzikos ir giedojimo mokykla. R.Lymano vardo populiarinimu ypač imta domėtis pastaraisiais metais. Panevėžio kolegijos Rokiškio filialo rengiamas vargonų muzikos festivalis tampa vis populiaresnis. Čia dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Vokietijos, Čekijos atlikėjai.
Kvietimas į festivalį

2006-09-15 Tarptautinė konferencija “Lietuvos ekonomikos konkurencingumas globalioje ekonomikoje:iššūkiai, pavojai, galimybės. Slovėnijos ir Lietuvos praktiniai pavyzdžiai“. 2006 m . rugsėjo 21 d. Vilniuje LR Vyriausybės rūmuose.
2006 m. rugsėjo 21 d. Inicijuoja tęstinę diskusiją apie šalies ekonomikos konkurencingumo didinimo svarbą, įgyvendinimo kelius ir būdus tarp svarbiausių Lietuvos šakinių ministerijų ir Lietuvos pilietinių iniciatyvų, verslo bei mokslo bendruomenės atstovų. Konferencijos metu tikimasi išgirsti Lietuvos valstybinių institucijų atstovų pasisakymus, rekomendacijas bei apžvalgas šalies ekonomikos konkurencingumo didinimo klausimais.
Konferencijos medžiaga

2006-09-12 Tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija “Regioninės problemos: ekonomika, vadyba, technologijos 2006“. Klaipėda 2006 m. spalio 27 d.
2006 m. spalio 27 d. VšĮ Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje įvyks Tarptautinė mokslinė-metodinė konferencija „Regioninės problemos: ekonomika, vadyba, technologijos“. Konferencijos tikslas – skatinti Vakarų Lietuvos regiono ir užsienio valstybių bendradarbiavimą, sprendžiant regionines problemas, skatinti mokslinę veiklą, supažindinti dalyvius su egzistuojančiomis problemomis bei pasiekimais, o taip pat siūlyti idėjas ir problemų sprendimų būdus.
Konferencijos medžiaga

2006-09-05 Baltijos regiono šalių tarptautinė paroda-mugė „Studijos ir karjera Baltijos jūros regiono šalyse“. Lahti, Suomija 2006 m. rugsėjo 14-15 d.
Lahti mieste, Suomijoje vyko Baltijos regiono šalių tarptautinė paroda-mugė „Studijos ir karjera Baltijos jūros regiono šalyse“. Renginiai finansuojami pagal 2003 metų PHARE programos “Bendradarbiavimo abipus sienos programa Baltijos jūros regione” Nr.2003/005-877 Smulkiųjų projektų fondo priemonę. Norinčius dalyvauti renginyje prašome susipažinti su dalyvavimo sąlygomis.
Konferencijos medžiaga

2006-06-27 Lietuvoje pradėta vykdyti unikali akcija “Lietuva – Islandija 2006”
Lietuvoje pradėta vykdyti unikali akcija, kuria norima padėkoti islandų tautai už prieš 15 metų pripažintą Lietuvos valstybės atkūrimą. Akcijos metu surinksime 300 tūkst. simbolinių padėkų – Lietuvos piliečių parašų – po vieną kiekvienam Islandijos gyventojui. Šie parašai sausumos, vandens bei oro keliais pasieks Reikjaviką.
Akcijos medžiaga

2006-05-06 6-oji Baltijos regiono šalių tarptautinė paroda-mugė „Studijos ir karjera Baltijos jūros regiono šalyse“. Klaipėda, 2006 m. gegužės 5-6 d.
Klaipėdoje vyks 6-oji Baltijos regiono šaliu tarptautinė paroda-mugė „Studijos ir karjera Baltijos juros regiono šalyse“. 2006 m. gegužės 5-6 dienomis Klaipėdoje, Lengvosios atletikos manieže, vyks 6-oji Baltijos regiono šaliu tarptautinė paroda-mugė „Studijos ir karjera Baltijos juros regiono salyse“. Renginiai finansuojami pagal 2003 metų PHARE programos “Bendradarbiavimo abipus sienos programa Baltijos jūros regione” Nr.2003/005-877 Smulkiųjų projektų fondo priemonę. Norinčius dalyvauti renginyje prašome susipažinti su dalyvavimo sąlygomis.
Konferencijos medžiaga

2006-05-03 Panevėžio kolegijos Rokiškio filialas surengė respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Studentų saviraiškos būdai ir galimybės aukštojoje mokykloje”.
2006 metų gegužės 19 d. Panevėžio kolegijos Rokiškio filialas surengė respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Studentų saviraiškos būdai ir galimybės aukštojoje mokykloje”.
Konferencijos medžiaga

2006-04-27 VI tarptautinė bronchų astmos ir III tarptautinė orfaninės pulmonologijos konferencija – mokykla.
2006 m. balandžio 25-26 dienomis Vilniuje įvyko VI tarptautinė bronchų astmos ir III tarptautinė orfaninės pulmonologijos konferencija – mokykla.
Konferencijos organizavime dalyvavo Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, Europos Respiratologų draugijos (ERS) mokykla, Lietuvos Respublikos ERS narių asociacija, Lietuvos vaikų pulmonologų draugija, Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugija, Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų draugija, Lietuvos pediatrų draugija, Lietuvos astmos klubų taryba, IPOKRaTES Lietuva fondas.
Konferencijos medžiaga

2006-04-21 LLKC tarpdalykinė konferencija "Žmogus ir gyvenamoji aplinka".
Lietuvos liaudies kultūros centras 2006 m. balandžio 20-21 d. LLKC salėje (Barboros Radvilaitės 8, Vilnius) surengė tarpdalykinę konferenciją „Žmogus ir gyvenamoji aplinka” iš ciklo „Gimtis. Būtis. Mirtis. Pasaulėjautos ir pasaulėžiūros aspektai”.
Konferencijos pristatymas

Konferencijos programa

2006-04-21 Panevėžio kolegijos Rokiškio filialas organizuoja respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Pedagogo vaidmuo modernėjančioje aukštojoje mokykloje”.
2006 metų balandžio 19 d. Panevėžio kolegijos Rokiškio filialas organizuoja respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Pedagogo vaidmuo modernėjančioje aukštojoje mokykloje”.
Konferencijos medžiaga

2006-04-07 Tarptautinė mokslinė konferencija "Bendradarbiavimo tiltai tarp institucijų: praktinio mokymo reikšmė profesiniam pasirengimui" skirta Sveikatos fakulteto 60-čiui. Šiauliai 2006 m. rugsėjo 29 d.
Šiauliuose 2006 m. rugsėjo 29 d. rengiama Tarptautinė mokslinė konferencija "Bendradarbiavimo tiltai tarp institucijų: praktinio mokymo reikšmė profesiniam pasirengimui"
Konferencijos probleminės sritys:
inovacijų taikymas organizuojant praktinį mokymą, tarpinstitucinis bendradarbiavimas studentų profesiniame pasirengime, slaugytojo profesinio rengimo aktualijos, reabilitacija šiuolaikinėje sveikatos priežiūros sistemoje, socialiniai ir medicininiai sveikatos priežiūros paslaugų aspektai.
Plačiau

2006-04-04 Tarptautinė jaunųjų tyrėjų konferencija „Aplinka ir pasaulis“. Šiauliai, 2006 m. balandžio 7–8 d.
Konferenciją organizuoja Šiaulių universiteto aplinkotyros katedra ir gamtos didaktikos katedra.
Konferencijos tikslas – suburti skirtingų regionų universitetuose studijuojantį ir aplinką įvairiais aspektais tyrinėjantį jaunimą; suteikti galimybę dalyviams pasidalyti sukauptu patyrimu, naujomis idėjomis, pasikeisti nuomonėmis; skatinti tarptautinį studentų bendradarbiavimą ir žmogiškuosius ryšius.
Konferencijos medžiaga

2005-12-14 Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas surengė respublikinę konferenciją „Rengiamo specialisto atitikmuo rinkos poreikiams”
Konferencija vyko Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete. Konferencijos tikslas – rinkos poreikių ir studijų programų suderinamumas.
Konferencijos medžiaga

2005-12-12 Lietuvoje bus apdovanoti moksleivių rašinių konkurso "Lietuva - mūsų kaimynė" nugalėtojai iš Baltarusijos
Lietuvos ambasadoje Minske š.m. gruodžio 8 dieną įvyko Baltarusijos studentų rašinių konkurso "Lietuva - mūsų kaimynė" finalinis vakaras. Šį Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo projektų konkursą organizavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos institutas kartu su dienraščiu "Komsomolskaja pravda v Belorusii".
Plačiau...

2005-12-05 KU Tęstinių studijų institutas 2005 m. gruodžio 1-2 d. surengė konferenciją „Mokymasis visą gyvenimą ir karjeros raida žinių visuomenėje“
Konferencijos tikslas: Reflektuoti asmens karjeros raidą mokymosi visą gyvenimą kontekste plėtojant mokymosi visą gyvenimą nuostatų įgyvendinimo strategiją.

2005-11-17 Respublikinė mokslinė konferencija “ Mokslas ir filosofija žmogaus pasaulyje”
2005 m. lapkričio 24–25 dienomis Kultūros, filosofijos ir meno instituto Dabartinės filosofijos skyrius ir VGTU Filosofijos ir politologijos katedra rengia respublikinę mokslinę konferenciją “ Mokslas ir filosofija žmogaus pasaulyje”.
Plačiau...

2005-11-17 Respublikinė mokslinė konferencija iš ciklo “Didieji mąstytojai”.
Bergsono aktualumas : filosofinės interpretacijos
2005 lapkričio 18-19 dienomis Kultūros, filosofijos ir meno instituto Komparatyvistinių kultūros studijų skyrius rengia garsiajam prancūzų filosofui H. Bergsonui skirtą respublikinę mokslinę konferenciją “Bergsono aktualumas: teorinės interpretacijos”. Ši konferencija pratęsia ciklą “Didėji mąstytojai”, kurio rėmuose 2004-2006 metais įvyko mokslinės respublikinės konferencijos, skirtos A, Schopenhaueri`o, S. Kierkegaard`o ir F. Nietzsche`es filosofinių koncepcijų analizei. Konferencijoje “Bergsono aktualumas: teorinės interpretacijos” dalyvaus devyniolika pranešėjų – filosofų, kultūros teoretikų, teologų, psichologų bei menotyrininkų, kurie pristatys savo tyrinėjimus bei supažindins su savo požiūriu į įvairius Bergsono filosofijos aspektus.
Plačiau...

2005-11-11 2005 m. lapkričio 9-20 dienomis Lietuvos diabeto asociacija organizavo renginius Pasauliės diabeto dienos proga.
Šių metų lapkričio 14 diena - Pasaulinė diabeto diena. Lietuvos diabeto asociacija kartu su diabeto klubais lapkričio 9-20 dienomis organizuoja eilę renginių visoje Lietuvoje. Šia tema Lietuvos diabeto asociacija yra išleidusi pažintinę knygelę, parengtą pagal Tarptautinės diabeto federacijos medžiagą. Visa informacija bus spausdinama Diabeto laikraštyje.
Renginių metu bus nemokamai atliekami profilaktiniai kraujo gliukozės tyrimai. Juos organizuoja rajonų diabeto klubai, bendrijos, draugijos. Lietuvos diabeto asociacija, norėdama atkreipti Lietuvos politkų dėmesį, 2005 m. lapkričio 15 d. LR Seime nemokamai atliks kraujo gliukozės tyrimus visiems norintiems LR Seimo nariams, kitiems darbuotojams bei svečiams. Akcijos metu bus galima sužinoti daugiau informacijos apie LDA veiklą, cukrinio diabeto aktualijas pasaulyje ir Lietuvoje.

2005-11-09 2005 m. lapkričio 10-11 d. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius ir VDU Menų Institutas organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją „Lietuvos kryždirbystė pasauliniame kontekste“.
Tai tarpdisciplininio pobūdžio mokslinė konferencija, kurioje dalyvauja 26 įvairių humanitarinių sričių specialistai: archeologai, filologai, etnografai, etnologai, dailėtyrininkai, muziejininkai, dvasininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos.
Plačiau...

2005-10-29 Vakarų Lietuvos verslo kolegija 2005 m. spalio 28 d. surengė tarptautinę mokslinę - metodinę konferenciją
Vakarų Lietuvos verslo kolegija 2005 m. spalio 28 d. surengė tarptautinę mokslinę - metodinę konferenciją, kuri vyko Klaipėdoje Vakarų Lietuvos verslo kolegijos patalpose.
Plačiau...

2005-09-09 2005 m. spalio 7-8 d. Lietuvos vaikų pulmonologų draugija Vilniuje surengė III LIETUVOS NACIONALINĮ ASTMOS KONGRESĄ.
Lietuvos vaikų pulmonologų draugija yra savanoriška visuomeninė organizacija, vienijanti Lietuvos vaikų pulmonologus ir gretutinių specialybių gydytojus bei slaugos darbuotojus.

2005-09-08 2005 m. rugsėjo 7 d. Klaipėdos socialinių mokslų kolegija surengė tarptautinę konferenciją “Karjeros konsultavimas tarpkultūrinėje Europos erdvėje”. eBibliotekoje pateikta visa konferencijos medžiaga.
Konferencijoje buvo siekiama aptarti karjeros konsultavimą vidurinių mokyklų, kolegijų ir universitetų lygmenyje, karjeros konsultavimo psichologinius aspektus, analizuoti ir įvertinti profesinio orientavimo problemas ir perspektyvas, diskutuoti, kaip Bolonijos procesas įtakoja pokyčius karjeros konsultavime, kaip suderinti karjeros konsultavimą su individualiais kliento poreikiais, ypač šiuo metu spartėjant globalizacijos procesams ir esant laisvam darbo jėgos judėjimui besiplečiančioje Europoje ir pan.
Plačiau...

2005-06-29 eBibliotekoje pilnas XIII pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos Simpoziumo tezių rinkinys
Mokslo ir kūrybos simpoziumus 1969 m. pradėjo rengti užsienio lietuviai Jungtinėse Amerikos valstybėse.
XIII Simpoziumas, kurį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, ženklina lietuvių tautos bei Lietuvos valstybės mokslo ir kūrybos raidos perspektyvas globalizacijos sąlygomis. Jis rengiamas 2005 m. birželio 30–liepos 3 d. Vilniuje, o liepos 4–5 d. – Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Numatoma apžvelgti tautos mokslinio kūrybinio potencialo vaidmenį kuriant valstybę, stiprinant jos konkurencingumą ir ugdant lietuvių tautos intelektinį potencialą, gyvybingumą bei tarpusavio ryšius.
Plačiau...

2005-05-16 Lietuvos laisvosios rinkos institutas surengė rašinio konkursą
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) tęsia švietėjišką veiklą ir antrą kartą surengė rašinio konkursą „Laisvės studijos“, kurio tikslas – paskatinti studentus ir jaunimą nagrinėti laisvės idėjas ir galimybes jas įgyvendinti šiandieninėje visuomenėje.
Plačiau...

2005-05-05 Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete įvyko tarptautinė mokslinė konferencija.
2005 m. gegeužės 5-6 d. Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete (Muitinės g. 8, Kaunas) įvyko tarptautinė mokslinė konferencija “Žmogus kalbos erdvėje”.
Konferenciją organizavo: Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Užsienio kalbų katedra ir Šventojo kryžiaus akademija (Kelce, Lenkija)
Konferencijos temos: lingvistika, literatūrologija , didaktika, kultūrologija, vertimo teorijos problemos. Plačiau...

2005-04-28 Vilniaus universitete Filologijos fakultete įvyko Respublikinė germanistikos studentų mokslinė konferencija
VU Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos katedra surengė Respublikinę germanistikos studentų mokslinę konferenciją.
Plačiau...
 

2005-04-25 Balandžio 25-30 d. Vilniuje ir Kaune ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bibliotekose įvyko bibliotekų savaitės renginiai
Vilniuje ir Kaune ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bibliotekose šią savaitę buvo galima susipažinti su naujausiomis knygomis, pažiūrėti filmą, susipažinti su joga ir pašokti sirtakį. Universiteto biblioteka jau ketvirti metai švenčia bibliotekų savaitę ir taip siekia pritraukti lankytojus ne tiktai skaityti knygas, bet ir turiningai praleisti laiką. Plačiau... 

2005-04-21 Kauno Technologijos universitetas Panevėžio institutas surengė kasmetinę konferenciją.
2005 m. balandžio 20 d. Kauno technologijos universitete Panevėžio institute (Nemuno g. 33, Panevėžys) įvyko studentų mokslinės draugijos konferencija
„Mūsų socialinis kapitalas - žinios“. Plačiau... 

2005-04-05 Panevėžio Kolegijos Rokiškio filialas surengė respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją
2005 m. balandžio 5 d. Rokiškio filialo aktų salėje (Respublikos g.45, Rokiškis)
vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija
"STUDIJŲ PROCESO TOBULINIMAS, TAIKANT INOVATYVIAS FORMAS IR METODUS"
plačiau...
 

2005-02-25 Vilniuje įvyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija
2005 m. vasario 25 d. Klaipėdos socialinių mokslų kolegija
Vilniuje surengė tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją
ŠIUOLAIKINIŲ EUROPINIŲ AUKŠTOJO MOKSLO PLĖTROS TENDENCIJŲ IŠŠŪKIAI LIETUVOS AUKŠTOJO MOKSLO SISTEMAI plačiau...
 

2005-01-27 KTU įvyko kasmetinė mokslinė konferecija "Informacinės technologijos" tema: INFORMACINĖS TECHNOLOGIJOS 2005
2005 m. sausio 26-27 d. Kauno technologijos universitete vyko kasmetinė mokslinė konferecija "Informacinės technologijos". Konferrencijoje aptartas informacinių technologijų panaudojimas mokslo, švietimo, medicinos srityse, informacinių sistemų projektavimas, internetinės technologijos, kompiuterinės sistemos, programų kūrimas ir kitos temos. Tiesiogiai internetu transliuotoje konferencijoje skaitytas pranešimas "Mokslinė elektroninė biblioteka kaip e-studijų priemonė", pristatantis Mokslinės elektroninės bibliotekos eLIBRARY.LT veiklą ir indėlį kuriamai nuotolinio mokymo sistemai.